Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bukurešťský klub Bamboo skončil v plamenech. 41 lidí skončilo v nemocnici

Bukurešťský klub Bamboo skončil v plamenech. 41 lidí skončilo v nemocnici

Populární bukurešťský noční klub Bamboo v noci na dnešek zachvátil požár, který si vynutil ošetření 41 lidí. Jeden člověk byl podle úřadů vážně zraněn, žádná úmrtí však dosud nebyla hlášena. Hasiči ještě prohledávají trosky, zda nenajdou případné oběti.

Deset lidí z 41 zraněných bylo hospitalizováno, jak oznámil náměstek ministra vnitra Raed Arafat. Jeden z pacientů je ve vážném stavu.

Požár, jehož příčiny nejsou dosud známy, se podle svědků rychle šířil, v klubu se pak zřítil strop. Několik lidí se prý zachraňovalo před plameny skokem do jezera, na jehož břehu klub leží. Potápěči mezitím prohledali ledově studenou vodu, ale žádnou oběť nenašli.

Na místě zasahovaly dvě desítky sanitek. Většina lidí, kteří potřebovali ošetřit, se přiotrávila kouřem. Jiní zase vyběhli nalehko do dvanáctistupňového mrazu. Při panickém útěku ale podle lékařů došlo i ke zlomeninám.

Nynější požár připomněl tragédii z října 2015, kdy si plameny v bukurešťském nočním klubu vyžádaly 64 obětí. Tragédie vyvolala v Rumunsku vlnu demonstrací proti korupci a v jejich důsledku padla vláda.

Značka Bamboo má několik nočních klubů v Rumunsku a jeden na Floridě. Klub v Bukurešti byl poprvé otevřen v roce 2002 a musel být přestavěn poté, co jej v roce 2005 poničil požár.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link