Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bushe staršího propustili z nemocnice. Exprezidenta USA hospitalizovali pouhý den po pohřbu manželky

Bushe staršího propustili z nemocnice. Exprezidenta USA hospitalizovali pouhý den po pohřbu manželky

Nemocnice v texaském Houstonu propustila někdejšího amerického prezidenta George Bushe staršího z lékařské péče. Jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil už koncem dubna, kdy byl přeložen z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení. O jeho propuštění v pátek informoval mluvčí Bushovy rodiny Jim McGrath.

Třiadevadesátiletý exprezident byl hospitalizován v Houstonské metodistické nemocnici 22. dubna, den po pohřbu své manželky Barbary, a to kvůli nespecifikované infekci, která se mu dostala do krve.

„Jeho lékaři hlásí, že si vede dobře a že je rád, že se vrací domů,“ citovala z McGrathova prohlášení agentura Reuters.

Bush starší, který byl prezidentem v letech 1989 až 1993, byl loni v nemocnici se zápalem plic, když musel být ošetřován na jednotce intenzivní péče, dokázal se však zotavit. V posledních letech se pohybuje na kolečkovém křesle. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. O rok dříve byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1