Bushe staršího propustili z nemocnice. Exprezidenta USA hospitalizovali pouhý den po pohřbu manželky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bushe staršího propustili z nemocnice. Exprezidenta USA hospitalizovali pouhý den po pohřbu manželky

Bushe staršího propustili z nemocnice. Exprezidenta USA hospitalizovali pouhý den po pohřbu manželky

Nemocnice v texaském Houstonu propustila někdejšího amerického prezidenta George Bushe staršího z lékařské péče. Jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil už koncem dubna, kdy byl přeložen z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení. O jeho propuštění v pátek informoval mluvčí Bushovy rodiny Jim McGrath.

Třiadevadesátiletý exprezident byl hospitalizován v Houstonské metodistické nemocnici 22. dubna, den po pohřbu své manželky Barbary, a to kvůli nespecifikované infekci, která se mu dostala do krve.

„Jeho lékaři hlásí, že si vede dobře a že je rád, že se vrací domů,“ citovala z McGrathova prohlášení agentura Reuters.

Bush starší, který byl prezidentem v letech 1989 až 1993, byl loni v nemocnici se zápalem plic, když musel být ošetřován na jednotce intenzivní péče, dokázal se však zotavit. V posledních letech se pohybuje na kolečkovém křesle. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. O rok dříve byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.