Bývalý šéf Starbucks chce vystřídat Donalda Trumpa v Bílém domě | info.cz

Články odjinud

Bývalý šéf Starbucks chce vystřídat Donalda Trumpa v Bílém domě

Bývalý šéf Starbucks chce vystřídat Donalda Trumpa v Bílém domě
 

Bývalý šéf kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz zvažuje kandidaturu na prezidenta, a to jako nezávislý. Liberálně smýšlející podnikatel to potvrdil v rozhovoru s televizí CBS. Demokraté jeho úmysl kritizují, protože se obávají ohrožení šancí svého kandidáta či kandidátky porazit v prezidentských volbách v příštím roce Donalda Trumpa.

"Vážně uvažuji o tom, že bych kandidoval na prezidenta. Budu kandidovat jako nezávislý centrista," řekl Schultz a označil se za "celoživotního demokrata". Zdůraznil však, že Američané už jsou unaveni chováním Republikánské i Demokratické strany.

"Žijeme v nanejvýš nestabilní době. Nejenom, že tento prezident není způsobilý být prezidentem, ale obě strany v zastoupení Američanů nečiní důsledně to, co je nezbytné, a každý den se účastní politiky pomsty," prohlásil Schultz.

Demokraté na jeho prohlášení reagovali podle agentury Reuters s obavou, že Schultz ubere hlasy jejich kandidátovi. Někdejší ministr bytové výstavby ve vládě Baracka Obamy Julian Castro, který se chce o prezidentský post ucházet za Demokratickou stranu, CNN řekl, že nezávislá Schultzova kandidatura "by Donaldu Trumpovi dala nejlepší naději na znovuzvolení".

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud