Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Castrova poslední cesta. Popel kubánského vůdce převážejí na místo pohřbu

Castrova poslední cesta. Popel kubánského vůdce převážejí na místo pohřbu

Urnu se zpopelněným kubánským autoritářským vůdcem převáží vojenský džíp z Havany do Santiaga de Cuba na východě země. Podívejte se na fotogalerii.

Legendární kubánský vůdce Fidel Castro zemřel v neděli ve věku 90 let. Urna s jeho zpopelněnými ostatky se dnes z Havany vydala na čtyřdenní pietní pouť do Santiaga de Cuba na východě země. V Santiagu se v neděli bude konat pohřeb.

Urnu, která je uložena v malé rakvi překryté kubánskou vlajkou, veze na přívěsu vojenský džíp začleněný ve skromném konvoji. Smuteční kolona vyjela od sídla ministerstva obrany krátce po 7:00 místního času. Ulice, kterými auta projížděla, lemovaly davy truchlících.

Smuteční kolona převáží urnu s popelem Fidela CastraSmuteční kolona převáží urnu s popelem Fidela Castraautor: Reuters

Urna je v Santiagu očekávána v sobotu, v neděli bude uložena na hřbitově Svaté Ifigenie v Santiagu, čímž se završí devítidenní státní smutek. Smuteční takřka 900kilometrová trasa v opačném směru kopíruje Fidelovo revoluční tažení ze Santiaga do Havany v roce 1959. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1