Češi, prokažte solidaritu. Nadpoloviční většina Němců je pro povinné kvóty na uprchlíky | info.cz

Články odjinud

Češi, prokažte solidaritu. Nadpoloviční většina Němců je pro povinné kvóty na uprchlíky

Většina Němců považuje ochranu vnějších hranic Evropské unie před ilegálními přistěhovalci za nedostatečnou. Těsná většina rovněž podporuje Evropskou komisi v názoru, že členským státům by mělo být v případě nutnosti nařízeno plnění povinných kvót na přijímání uprchlíků. Vyplývá to z průzkumu společnosti YouGov pro deník Die Welt.

Šestašedesát procent dotázaných odpovědělo záporně na otázku, zda jsou vnější hranice EU dostatečně chráněny před ilegální imigrací uzavřením takzvané balkánské trasy a dohodami s Tureckem a Libyí. Pouze 15 procent respondentů vyjádřilo v tomto ohledu spokojenost a 19 procent nebylo schopno odpovědět.

V průzkumu, jehož výsledky přinesl německý list dnes, byli lidé rovněž dotázáni na kontroverzní téma unijních kvót na přijímání uprchlíků. Princip, podle něhož by jednotlivé členské státy EU měly být v nouzi nuceny k přijetí stanoveného počtu uprchlíků, podporuje 51 procent Němců. Každá země EU podle nich musí prokázat solidaritu. Zejména země střední Evropy včetně Česka přerozdělování migrantů odmítají.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud