Články odjinud

Chaos v Kyjevě: Demonstranti osvobodili zadrženého exprezidenta Gruzie Saakašviliho

Chaos v Kyjevě: Demonstranti osvobodili zadrženého exprezidenta Gruzie Saakašviliho

Přívrženci gruzínského exprezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho osvobodili politika z automobilu, v němž ho dnes k výslechu převážela ukrajinská tajná služba SBU. Policie politika zadržela kvůli podezření ze spolupráce s kriminální organizací. Několik stovek demonstrantů však jeho převozu bránili vlastním tělem i barikádami na silnici.

Stoupenci Saakašviliho vylomili dveře automobilu a politika z něj vytáhli. "Vyzývám vás k pokojným demonstracím za odstranění (ukrajinského prezidenta Petra) Porošenka, neměli byste se bát ničeho," cituje agentura Reuters slova, která Saakašvili pronesl po svém osvobození.

Zatčení a převozu bývalého spojence ukrajinského prezidenta dnes v Kyjevě bránilo několik set lidí. Během potyček s bezpečnostními složkami utrpělo zranění několik osob, včetně příslušníků policie. Nejméně pět lidí bylo zadrženo.

Saakašvili se na Ukrajině začal politicky angažovat na žádost Porošenka v roce 2015, vztahy politiků však následně ochladly. Saakašvili viní Porošenka z váhavého potírání korupce a klientelismu. V neděli na jeho popud za odvolání Porošenka protestovalo několik tisíc lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud