Chlapci z thajské jeskyně se stanou buddhistickými novici. Čeká je teď devět dnů života s mnichy | info.cz

Články odjinud

Chlapci z thajské jeskyně se stanou buddhistickými novici. Čeká je teď devět dnů života s mnichy

Jedenáct chlapců z thajského fotbalového týmu, kteří byli se svým trenérem zachráněni ze zaplavené jeskyně v dramatu, jenž sledoval celý svět, se stane buddhistickými novici. Dnes zahájili první kroky ke svému vysvěcení v rámci tradiční ceremonie, během níž budou chlapci devět dní žít v buddhistickém chrámu.

To slíbili jejich rodiče jako poděkování za bezpečný návrat chlapců a na památku jednoho ze záchranářů, který v jeskynním komplexu zahynul. Informovala o tom agentura Reuters.

Chlapci ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér byli v jeskyni uvězněni od 23. června kvůli stoupající vodě, která je přinutila ustupovat hlouběji do jeskynního komplexu. Všechny se nakonec podařilo postupně zachránit, poslední skupina byla vyproštěna 10. července.

Záchrana chlapců z thajské jeskyněZáchrana chlapců z thajské jeskyněautor: Info.cz

Podle oficiálních informací budou zachránění chlapci vysvěceni na novice, zatímco jejich trenér bude vysvěcen na mnicha. Jeden z chlapců je křesťan; ten se proto ceremonie neúčastní. Dnes odpoledne místního času chlapcům a trenérovi oholí hlavy a od středy, kdy začne hlavní část ceremonie, budou následujících devět dní žít s mnichy.

Buddhismus je v Thajsku hlavním náboženstvím, k němuž se hlásí více než 90 procent obyvatel. Mnoho thajských mužů se nechává vysvětit na buddhistické mnichy, jakmile dospějí. Tato praktika má přinést požehnání a čest jejich rodině.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud