Clintonová před poloprázdným sálem kritizovala Trumpa: Má osobní zájmy v Saúdské Arábii | info.cz

Články odjinud

Clintonová před poloprázdným sálem kritizovala Trumpa: Má osobní zájmy v Saúdské Arábii

Bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho manželka, neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, rozjeli šňůru placených debat. V kanadském Torontu však jejich pásmo „Večer s Clintonovými“ příliš lidí nepřilákalo. Americký pár mluvil před poloprázdným hledištěm. Clintonovi ale vyjádřili znepokojení nad tím, jak si prezident Donald Trump počíná ve vztazích se Saúdskou Arábií.

Clintonová se během debaty, která se nesla spíše ve veselém a žertovném duchu opřela do prezidenta Donalda Trumpa. Podle ní jeho politiku vůči Saúdské Arábii ovlivňují osobní obchodní zájmy. Podle Clintonových Trump kryje Saúdské počínání v kauze zavražděného sloupkaře listu Washington Post Džamála Chášakdžího.

„Máme prezidenta, který je součástí krytí toho, co se stalo na saúdském konzulátu v Istanbulu, když byl pan Chášakdží zavražděn. Co nevíme, je, kolik obchodních zájmů prezidentova rodina, firmy a zeť (Jared Kushner) mají v Saúdské Arábii,“ prohlásila Clintonová.

Ta zároveň přešla dotazy na její případnou kandidaturu v demokratických primárkách před prezidentskými volbami v roce 2020. O opětovném pokusu Clintonové porazit Trumpa a usednout v Bílém domě se v posledních dnech začalo v amerických kuloárech spekulovat. Clintonová ale žertem prohlásila, že uvažuje o kandidatuře do kanadského parlamentu.

První část jejích 13dílného turné se objevila na obrazovkách amerických televizí. Lidé si mohli na vystoupení koupit lístky v ceně od 6 do 300 dolarů. V samotném sále s kapacitou 19 tisíc lidí však zůstávaly prázdné řady. Lidé v Torontu o slavný pár zájem nejevili. A způsob, jakým se Clintonovi připomněli, kritizoval pro CNN i nejmenovaný demokratický poradce. „Nejsem si jistý, jestli je to ten nejlepší způsob, jak se znovu zavděčit veřejnosti,“ komentoval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud