Čtveřice zraněných, které v Paříži pobodal útočník, je mimo ohrožení života, potvrdily úřady | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtveřice zraněných, které v Paříži pobodal útočník, je mimo ohrožení života, potvrdily úřady

Čtveřice zraněných, které v Paříži pobodal útočník, je mimo ohrožení života, potvrdily úřady

Čtveřice zraněných, které v sobotu večer Paříži pobodal útočník, je mimo ohrožení života. Nejvážněji zraněného navštívil ještě v noci v nemocnici ministr vnitra Gérard Collomb, uvedl portál Europe1. Při útoku, který policie hodnotí jako možný teroristický čin, zahynul jeden člověk, útočníka policie zastřelila.

Obětí je 29letý muž. Útočník, který je podle informací médií Čečenec narozený v Rusku v roce 1997, vážně pobodal 34letého muže a 54letou ženu a lehce zranil ještě 26letou ženu a 31letého muže. Národnost zraněných upřesněna prozatím nebyla.

Stav vážně zraněného muže byl považován za kritický. Collomb dnes ale prohlásil, že se podrobil operaci a že lékaři jeho život zachránili.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.