Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další personální otřes v Bílém domě. Po třech měsících odchází ředitel komunikace

Další personální otřes v Bílém domě. Po třech měsících odchází ředitel komunikace

Zkušený republikánský stratég Mike Dubke byl americkým prezidentem Donaldem Trumpem najat březnu, aby změnil mediální strategii Bílého domu. Z pozice šéfa komunikace odchází už po třech měsících. Důvod jeho rezignace zatím není jasný, přichází však po zveřejnění zpráv o nespokojenosti Donalda Trumpa s podáváním informací Bílého domu během vyšetřování údajného ruského ovlivňování prezidentských voleb, které vede americká FBI. 

Podle poradkyně prezidenta Kellyanne Conwayové 47letý Dubke souhlasil, že ve funkci zůstane, dokud se Donald Trump nevrátí z první zahraniční cesty na Blízkém východě a v Evropě. Kdo ho v křesle šéfa komunikace nahradí, zatím Bílý dům neinformoval.

Média však spekulují, že by ho mohl vystřídat bývalý manažer Trumpovy kampaně Corey Lewandowski. Ten byl loni v červnu nucen odejít poté, co se objevily zprávy o jeho neshodách se zetěm a nynějším Trumpovým poradcem Jaredem Kushnerem, který je ale v současnosti v hledáčku FBI v rámci vyšetřování o údajném vlivu Moskvy na prezidentské volby.

Podle zpráv by se tak Lewandowski mohl vrátit do Trumpova týmu, aby vedl „válečnou místnost“ - v praxi tým , který chce Donald Trump zřídit. Má sloužit jako nástroj proti tlaku kvůli údajným kontaktům jeho okolí s Ruskem.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867