Další personální otřes v Bílém domě. Tentokrát končí Trumpův poradce pro vnitřní bezpečnost | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další personální otřes v Bílém domě. Tentokrát končí Trumpův poradce pro vnitřní bezpečnost

Další personální otřes v Bílém domě. Tentokrát končí Trumpův poradce pro vnitřní bezpečnost

Další z předních poradců prezidenta Donalda Trumpa opuští svou pozici. Poradce pro vnitřní bezpečnost Tom Bossert, který měl na starosti mimo jiné otázky spojené s terorismem, odchází po necelých 15 měsících v úřadě. Informovala o tom dnes Trumpova mluvčí.

Bossert končí den po rošádě na pozici hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu, kde zastánce konfrontačního přístupu v zahraniční politice John Bolton v pondělí oficiálně nahradil generála Herberta McMastera. Zatímco McMaster byl po odvolaném Michaelu Flynnovi již druhým mužem ve funkci a o jeho odchodu se kvůli některým neshodám s Trumpem již předem spekulovalo, Bossert zastával pozici od Trumpova vstupu do úřadu a na motivech jeho odchodu se média neshodují.

„Tom byl v čele snahy Bílého domu chránit naši zem před teroristickými hrozbami, posílit naši kybernetickou obranu a reagovat na nebývalou sérii přírodních katastrof,“ uvedla mluvčí Sarah Sandersová s tím, že Trump je Bossertovi vděčný za odvedenou práci.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.