Další saúdská vražda? Řeka vyplavila v New Yorku těla saúdských sester, volali jim z ambasády | info.cz

Články odjinud

Další saúdská vražda? Řeka vyplavila v New Yorku těla saúdských sester, volali jim z ambasády

Po vraždě novináře Džamala Chášukdžího na saudském konzulátu v tureckém Istanbulu, se objevil nový případ podezřelých úmrtí saúdských občanů. Newyorská policie podle agentury AP vyšetřuje smrt dvou sester ze Saúdské Arábie, jejichž těla vyplavila minulý týden řeka Hudson.

Těla šestnáctileté Taly Farey a dvaadvacetileté Rotany Farey byla k sobě přivázána páskou. Sestry jsou pohřešované už od srpna a naposledy byly viděny ve Fairfaxu ve Virginii, tedy 225 mil daleko od New Yorku. Vyšetřovatelé zatím neznají příčinu úmrtí, sestry na sobě neměly patrné známky poranění a byly oblečené.

Matka Taly a Rotany kriminalistům řekla, že den předtím, než řeka vyplavila jejich těla, jí volali zaměstnanci saúdské ambasády a řekli jí, aby s rodinou opustila Spojené státy. Obě ženy totiž údajně požádaly v USA o azyl, což se saúdským úřadům zjevně nelíbilo.

„Zaměřujeme se na všechno z jejich uplynulého života,“ uvedl šéfdetektiv Dermot Shea. Podle něj je nejdůležitější zjistit, co obě sestry přivedlo z Fairfaxu do New Yorku. Saúdská ambasáda v tiskovém prohlášení uvedla, že rodině nabídla pomoc v těžkých časech.

Tala a Rotana se do USA přistěhovaly s jejich matkou již v roce 2015. Rotana chodila na George Mason University, ale na jaře tam skončila. Není to navíc poprvé, co obě dívky zmizely. Z domova odešly už v prosinci 2017, ale nakonec se je podařilo nalézt. Objevily se i zprávy, že spáchaly sebevraždu skokem z mostu. Jejich těla ovšem známky poranění, která by nepochybně po skoku měla, nenesou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud