Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další selhání úřadů? Masový vrah z Kalifornie byl násilník v podmínce, z vězení ho na kauci dostala matka

Další selhání úřadů? Masový vrah z Kalifornie byl násilník v podmínce, z vězení ho na kauci dostala matka

Střelec, který v úterý vraždil v severní Kalifornii a zranil i několik školních dětí, si odpykával podmíněný trest za napadení sousedky. Novinářům to dnes sdělil zástupce šerifa okresu Tehama Phil Johnston. Muž jménem Kevin Neal letos v lednu při sousedské hádce nožem pobodal ženu žijící v sousedství. Kauci 160.000 dolarů (3,5 milionu korun) za něj zaplatila matka. Dnes policie zvýšila počet Nealových obětí ze čtyř na pět.

Po úterní střelbě trvající 45 minut Neala zabili policisté, když svým vozem narazili do ukradeného auta, v němž střelec prchal. Podle agentury AP není jasné, jak se odsouzený zločinec mohl dostat ke střelným zbraním. Příbuzní tvrdí, že Neal byl mentálně nestabilní a podléhal násilnickým náladám.

Ukryté pod podlahou dnes policisté v Nealově domě našli mrtvé tělo jeho manželky. Vyšetřovatelé soudí, že zabitím ženy krveprolití v úterý začalo.

Neal se podle policie pokoušel dostat do základní školy, ale duchapřítomný personál vchod zabarikádoval. Několik minut vrah do objektu střílel, a pak se vzdálil a vybíral si své terče náhodně. Jeho oběťmi se kromě manželky stali čtyři lidé, zranění školáci jsou zřejmě mimo ohrožení života, uvedla AP.

Incident se stal v odlehlém kraji na severu Kalifornie, který je řídce osídlený a ztracený v hlubokých dubových lesích. Nejbližším větším městem je 190 kilometrů vzdálené Sacramento.

Další podobnou událost, naštěstí bez vážnějších obětí, dnes ohlásila policie ve městě Cheektowaga na západě státu New York. Muž jménem Travis Green v neprůstřelné vestě a s dvěma poloautomatickými puškami zasypal střelami vchod do místního obchodu s potravinami a jednoho člověka zranil. Policisté střelce na místě zadrželi. Podle AP měl Green ve čtvrtek předstoupit před soud kvůli obvinění z pokusu o vraždu a loupežné přepadení.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link