Články odjinud

Další střelba na americké škole: Pálil učitel v zavřené třídě, zřejmě se chtěl zabít

Další střelba na americké škole: Pálil učitel v zavřené třídě, zřejmě se chtěl zabít
 

Na škole v americkém státě Georgie dnes střílel učitel. Pedagog ozbrojený pistolí se zamkl sám ve své třídě a vystřelil, když se studenti a posléze i ředitel pokusili dostat dovnitř. Nikdo neutrpěl zranění, ale incident vyvolal mezi žáky paniku. Podle médií přivolaná policie učitele zadržela.

Zatím není jasné, co 53letého Jesseho Randalla Davidsona k jeho činu vedlo. Objevily se spekulace, že chtěl spáchat sebevraždu. Nicméně vystřelil, když do třídy chtěl vstoupit ředitel, který od dveří měl také klíč.

Přivolaná policie spustila evakuaci školy, kde studuje na 2000 dětí, a proti muži zasáhla. Podle všeho se Davidson vzdal bez odporu. Incident se stal na střední škole v městě Dalton, necelých 150 kilometrů severně od georgijské metropole Atlanty.

Střelba se odehrála pouhých 14 dnů po masakru na střední škole na Floridě, kde přišlo o život 17 lidí. Po floridském vraždění americký prezident Donald Trump vyzval zejména k většímu ozbrojování učitelů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud