Články odjinud

Další Trumpova pirueta: Když říkal ne, myslel něco jiného. Bílý dům popřel, že prezident stranil Rusům

Další Trumpova pirueta: Když říkal ne, myslel něco jiného. Bílý dům popřel, že prezident stranil Rusům

Bílý dům odmítl závěr médií, že si prezident Donald Trump myslí, že se Rusko již nevměšuje do vnitroamerických záležitostí. Trump dnes na dotaz, zda se Rusko pokouší dále ovlivňovat dění v USA, odpověděl záporně, ale v tom smyslu, že nebude novinářům odpovídat. Na tiskové konferenci to prohlásila Trumpova mluvčí Sarah Sandersová s tím, že Trumpova administrativa pracuje na tom, aby zásahům do voleb zabránila.

Trumpa se během dnešního zasedání kabinetu zeptal jeden z přítomných novinářů, zda jsou USA stále pro Rusko cílem. „Ne,“ řekl Trump. Podle některých médií tím odpovídal na otázku, podle Sandersové slovem „ne“ myslel, že novinářům neodpoví.

„Prezident řekl 'ne', že nebude odpovídat na otázky,“ uvedla Sandersová. „Prezident a jeho administrativa tvrdě pracují na tom, aby zajistili, že Rusko nebude schopno se do našich voleb vměšovat, jak to činilo v minulosti,“ dodala.

Americké tajné služby varují, že Rusko se nadále snaží ovlivňovat dění v USA, včetně nadcházejících parlamentních voleb chystaných na listopad.

Pro Bílý dům je to od Trumpova pondělního summitu v Helsinkách s ruským prezidentem Vladimirem Putinem již druhá kontroverzní prezidentova reakce, kterou musí vysvětlovat. Trump v pondělí řekl, že nevidí důvod, proč by se Rusko pokoušelo v roce 2016 ovlivnit prezidentské volby v USA. Toto prohlášení vyvolalo ve Spojených státech údiv a pobouření, neboť americké tajné služby nepochybují, že se Moskva do voleb vměšovala. Po návratu do vlasti Trump vysvětlil, že se přeřekl, neboť ve skutečnosti chtěl říci, že Rusko do voleb zasahovalo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud