Další žaloba na Trumpa: Kvůli obtěžování ho žene před soud další žena, právníci se to snaží zastavit | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další žaloba na Trumpa: Kvůli obtěžování ho žene před soud další žena, právníci se to snaží zastavit

Další žaloba na Trumpa: Kvůli obtěžování ho žene před soud další žena, právníci se to snaží zastavit

Právníci Donalda Trumpa požádali newyorský odvolací soud, aby odložil žalobu pro pomluvu, kterou na prezidenta USA podala Summer Zervosová. Někdejší účastnice Trumpovy televizní reality show The Apprentice (Učedník) prezidenta obviňuje, že ji v roce 2007 bez jejího svolení líbal a osahával.

Zervosová Trumpa před deseti dny zažalovala a manhattanský soudce krátce nato rozhodl, že líčení může pokračovat i v době, kdy žalovaná osoba zastává nejvyšší ústavní funkci. K činu totiž mělo dojít před jejím převzetím. Advokáti Zervosové trvají na tom, aby byl prezident před soud osobně předvolán.

Trumpovi právníci odvolacímu soudu navrhují, aby rozhodl o odložení kauzy do doby po skončení prezidentova mandátu. Prezident tvrzení Zervosové považuje za výmysl, žena ho označila za lháře a žádá odškodné.

Trump údajně v prosinci 2007 Zervosovou políbil bez jejího svolení ve své newyorské kanceláři. Další incident se měl stát v hotelu v kalifornském Beverly Hills, kde ji během pracovního pohovoru Trump políbil, osahával na prsou a pokoušel se ji povalit na postel.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.