Články odjinud

Další změna v Trumpově administrativě: Končí ministr vnitra Zinke

Další změna v Trumpově administrativě: Končí ministr vnitra Zinke

Amerického prezidenta Donalda Trumpa opouští další spolupracovník. Konci roku ve své funkci skončí ministr vnitra Ryan Zinke. Trump to dnes oznámil na svém twitteru. Jméno nového šéfa resortu má být oznámeno příští týden. Ministerstvo vnitra má v USA mimo jiné na starosti správu národních parků a ochranu přírody.

„Ministr vnitra Ryan Zinke opustí administrativu na konci roku poté, co sloužil po dobu téměř dvou let. Ryan během funkčního období mnohého dosáhl a já mu chci poděkovat za jeho službu našemu národu,“ napsal Trump. Dodal, že jeho administrativa oznámí jméno Zinkeho nástupce příští týden.

Trumpovu vládu od jeho vstupu do Bílého domu opustilo mnoho ministrů a dalších vysokých funkcionářů, mimo jiné v listopadu ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Trump již ohlásil také odchod personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho, jeho na konci roku nahradí nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu Mick Mulvaney. Spekuluje se o odchodu dalších členů administrativy včetně ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenové.

Zinke čelí vyšetřování kvůli svým obchodním aktivitám mimo ministerstvo a Trump už v listopadu upozornil, že se na obvinění podívá. Prezident Zinkeho v minulosti označil za jednoho ze svých oblíbených ministrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud