Děsivá hra čísel. Téměř každý Američan zná oběť střelby | info.cz

Články odjinud

Děsivá hra čísel. Téměř každý Američan zná oběť střelby

Zprávy o střelbě v amerických městech se objevují s železnou pravidelností, takže už jen málokoho překvapí. Čísla, která vydali američtí statistici, jsou ale alarmující. Podle jejich údajů přijde ve Spojených státech při střelbě o život každý den 91 osob. Téměř každý Američan zná alespoň jednu oběť takového zločinu.

Právo na držení zbraně rozděluje americkou veřejnost. Zatímco jeho příznivci argumentují tím, že by si měl každý moci určit, zda chce zbraň vlastnit nebo nikoliv, odpůrci poukazují na četnost případů, kdy ji někdo zneužije k útoku na své okolí.

Druhému táboru teď přibyl pádný argument. Z průzkumu amerických statistiků totiž vyplývá, že 99,85 % Američanů zná někoho, kdo se stal obětí střelce. Někoho, kdo při takovém činu zemřel, pak zná téměř 85 % obyvatel Spojených států.

Alarmující čísla jen potvrzuje web Gunviolence Archive, který eviduje, ke kolika útokům střelnou zbraní ročně v USA dojde. Za dosud neúplný rok 2016 jejich výčet zabral ke 12. prosinci patnáct stran. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud