Divoký východ? Na Ukrajině zřejmě unesli šéfa bitcoinové burzy Exmo | info.cz

Články odjinud

Divoký východ? Na Ukrajině zřejmě unesli šéfa bitcoinové burzy Exmo

Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo Bitcoin. Čtyřicetiletý Pavel Lerner byl v úterý při odchodu ze své kyjevské kanceláře přepaden muži v kuklách a přinucen nasednout do černého mercedesu, informují podle serveru BBC ruská a ukrajinská média. Burza Exmo se dnes stala terčem hackerského útoku, který na určitou dobu narušil její provoz.

Kyjevská policie potvrdila, že v úterý byl unesen muž, nezveřejnila však jeho totožnost. Lerner je přední ruský odborník na technologii blockchain, která je základem digitální měny bitcoin, píše BBC.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. V letošním roce zažila hodnota této měny prudký růst.

Na platformě Bitstamp se dnes večer cena bitcoinu pohybovala kolem 14.000 dolarů (zhruba 300.000 Kč). Na začátku letošního roku přitom jeden bitcoin stál méně než 1000 dolarů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud