Články odjinud

Do Evropy můžou přijít z Afriky a Turecka další miliony uprchlíků, varuje maďarský politik

Do Evropy můžou přijít z Afriky a Turecka další miliony uprchlíků, varuje maďarský politik

Podle studií připravených Severoatlantickou aliancí a unijní agenturou Frontex se mohou do Evropy vydat ze severní Afriky a z Turecka další miliony migrantů. Prohlásil to dnes předseda maďarského parlamentního výboru pro obranu Lajos Kósa.

Politik, který byl rovněž předsedou parlamentní frakce vládnoucí strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, podle maďarské tiskové agentury MTI po zasedání svého výboru novinářům řekl, že důvěrný dokument věnovaný migraci, jehož vypracování zadalo NATO, naznačuje, že do roku 2020 by se jen v severoafrickém regionu mohlo nacházet až 60 milionů běženců.

Frontex podle Kósy uvádí, že na cestu do Evropy se už vydalo až 36 milionů lidí. Jen na libyjském pobřeží je jich připraven vyrazit další zhruba milion. Dohoda EU s Tureckem ohledně migrantů zatím zadržuje 3,6 milionu migrantů, dodal maďarský politik.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud