Do Moskvy přiletěl severokorejský ministr zahraničí, spekuluje se o schůzce Putina s Kim Čong-unem | info.cz

Články odjinud

Do Moskvy přiletěl severokorejský ministr zahraničí, spekuluje se o schůzce Putina s Kim Čong-unem

Severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho dnes přiletěl do Moskvy k jednání o situaci na Korejském poloostrově. Oznámila to agentura TASS. V úterý se má setkat s ruským partnerem Sergejem Lavrovem, zda je v plánu jednání s prezidentem Vladimirem Putinem, ruské zdroje neuvedly.

Ruské ministerstvo zahraničí koncem března oznámilo, že v Moskvě se v nejbližší době uskuteční řada mezinárodních schůzek věnovaných řešení situace na Korejském poloostrově. Informace oživila spekulace o přípravě vrcholné schůzky prezidenta Putina se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Podle japonského tisku se Kim chce sejít s nejvyššími představiteli Jižní Koreje, USA, Číny, Japonska a Ruska.

S čínským prezidentem Si Ťin-pchingem se severokorejský diktátor setkal už v březnu během své první zahraniční cesty od nástupu k moci. Vrcholné schůzky s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem a s americkým prezidentem Donaldem Trumpem jsou už několik týdnů plánovány na duben a květen.

Podle oficiální zprávy bude ministr Ri Jong-ho v Moskvě „posuzovat stav a perspektivy rozvoje dvoustranných vztahů a vymění si názory na klíčové mezinárodní a regionální problémy s důrazem na urovnání situace na Korejském poloostrově.“ Do Moskvy severokorejský ministr podle TASS přiletěl pravidelnou leteckou linkou z turkmenského Ašgabatu, kde byl na oficiální návštěvě. Z Moskvy má odletět ve středu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud