Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do muslimů v Londýně najel útočník dodávkou. Premiérka Mayová mluví o terorismu

Do muslimů v Londýně najel útočník dodávkou. Premiérka Mayová mluví o terorismu

Nejméně jeden člověk zemřel poté, co do skupiny chodců u londýnské mešity najel útočník dodávkou. Dalších deset lidí je zraněných. V mešitě na severu metropole právě končily modlitby, premiérka Theresa Mayová už oznámila, že se incident vyšetřuje jako možný teroristický útok. 

 

Incident v městské části Finsbury Park na severu Londýna byl podle policie nahlášen krátce po 1:20 SELČ. Britská muslimská rada uvedla, že dodávka "úmyslně" najela do muslimů odcházejících z mešity.

Policie poté potvrdila, že jeden člověk je po smrti, jednoho muže pak v souvislosti s útokem zadržela.  Je zatím známo, že jde o 48letého muže, který byl převezen do nemocnice, kde lékaři mají vyšetřit jeho duševní stav. Další detaily o podezřelém úřady nezveřejnily. Původní tvrzení svědků, že v dodávce byli až tři lidé, policie vyvrátila. O přápadných komplicích zatím nemá informace. 

Premiérka Theresa Mayová na ráno svolala výbor pro mimořádné situace. "V tuto chvíli myslím na oběti, jejich rodiny a záchranné jednotky přímo na místě," uvedla v oficiálním prohlášení.

Londýnský starosta ráno slíbil, že do ulic bude vysláno více policistů s cílem uklidnit obyvatele, zejména muslimy dodržující muslimský postní měsíc ramadán. "Stejně jako hrozné útoky v Manchesteru, Westminsteru a na londýnském mostě je to také útok na všechny naše sdílené hodnoty tolerance, svobody a úcty," prohlásil zároveň Khan.

¨

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek