Do studentů na předměstí Toulouse najelo auto, tři jsou zranění | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do studentů na předměstí Toulouse najelo auto, tři jsou zranění

Do studentů na předměstí Toulouse najelo auto, tři jsou zranění

Do skupiny studentů na předměstí jihofrancouzského města Toulouse najelo auto, informuje BBC. Zranění jsou tři lidé. Policie řidiče zadržela. Motiv útočníka není znám, podle francouzských médií mohl trpět psychickými potížemi. 

K útoku dle francouzských médií došlo kolem čtvrté hodiny odpolední před před lyceem Saint-Exupéryho. Řidič najel do skupiny studentů čínského původu. Třiadvacetiletá studentka utrpěla vážná zranění, ale měla by být mimo ohrožení života. Zranění utrpěl také třiadvacetiletý muž a dvaadvacetiletá žena. Všichni tři byli převezeni do nemocnice v Toulouse.

Podle médií útočil osmadvacetiletý muž asijského původu, který byl veden v policejních záznamech pro předchozí menší přestupky vůči zákonu. K činu se přiznal. Jeho motiv prozatím není znám. Policie dosud nepotvrdila ani nevyvrátila, zda se jedná o teroristický útok. Francouzská média spekulují o psychických problémech.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.