Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dopaden. Thajská policie zatkla Čecha, který prý vědomě šířil HIV

Dopaden. Thajská policie zatkla Čecha, který prý vědomě šířil HIV

České úřady na muže vydaly zatykač s obviněním, že při intimním styku s desítkami jiných mužů nejméně tři z nich nakazil. Thajské úřady začaly po 49letém Zdeňkovi Pfeiferovi pátrat po upozornění Interpolu. Tuzemská policie muže marně hledala řadu měsíců.

Podle zástupce mluvčího thajské policie pobýval Pfeifer na ostrově Pchúket na turistické vízum, které mu vypršelo v roce 2015. Dnes by měl předstoupit před soud, kde bude obviněn z překročení povolené délky pobytu na vízum, což umožní jeho deportaci.

Pfeifer se podle české policie dozvěděl o své HIV pozitivitě v září 2013, přesto nikoho ze svých sexuálních partnerů neinformoval. Během vyšetřování policisté zjistili, že měl styk s minimálně 23 muži. Hledal je většinou na seznamkách a neváhal za nimi jezdit po celé republice.

Policisté zjistili i 53 sexuálních kontaktů z doby, než Pfeifer zjistil svoje onemocnění. Během vyšetřování vyslechli víc než 1000 lidí z celého Česka, řada z nich se přihlásila na základě výzvy v médiích. Přesto jsou policisté přesvědčeni o tom, že obětí bylo mnohem víc.

 

 

 

 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek