Drama na palubě, rána a kyslíkové masky. Letadlo s Čechy nouzově přistálo v Mnichově | info.cz

Články odjinud

Drama na palubě, rána a kyslíkové masky. Letadlo s Čechy nouzově přistálo v Mnichově

Chaos a strach o svůj život! To zažívali v neděli čeští cestující, kteří letěli z Prahy na dovolenou do tuniské Djerby. Letadlo společnosti Tunisair se ve vzduchu dostalo do potíží a muselo urychleně přistát na letišti v Mnichově. Nepříjemný zážitek Blesku popsal jeden z pasažérů.

Plánovaný let se začal komplikovat už na letišti v Praze. „Letěli jsme s půlhodinovým zpožděním, ale nikdo nám neřekl důvod. Když jsme byli asi půl hodiny ve vzduchu, najednou byla slyšet obrovská rána,“ popsal Blesku děsivý zážitek cestující Martin.

„Všude bylo spousta kouře. Nikdo nevěděl, co se děje, byl to zmatek. Vylítly kyslíkové masky a stevardi byli úplně zaražený,“ pokračoval. „Nikdo s námi nekomunikoval, letadlo se chvíli klepalo, lidi byli hysterický a každý si navlíknul kyslíkovou masku.“ Pilot pak českým pasažérům oznámil, že přistane na nejbližším letišti v Mnichově.

„Když jsme přilítali, tak jsem viděli z okýnek, jak se ze všech koutů sjíždějí hasiči. Jakmile jsme zastavili, letadlo obklopili a my nesměli ven. Až po nějaké době nás pustili do letištní haly, kde jsme strávili několik hodin čekání,“ dodal ještě šokovaný Martin. Důvod k nouzovému přistání byl podle Martina údajně výbuch agregátu. Piloti museli ihned přistát, protože v celém letadle nešel vzduch.

Co na celou situaci říká cestovka? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud