Drama v maďarském vzdušném prostoru: Letadlo se nehlásilo, nahánět ho musely gripeny | info.cz

Články odjinud

Drama v maďarském vzdušném prostoru: Letadlo se nehlásilo, nahánět ho musely gripeny

Stíhačky JAS-39 Gripen musely dnes ráno nakrátko vzlétnout z letecké základy v Kecskemétu poté, co ze Slovenska do maďarského vzdušného prostoru vstoupilo letadlo, aniž by navázalo spojení s letovými dispečery. S odvoláním na ministerstvo obrany o tom dnes informovala agentura MTI. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o planý poplach.

Letadlo Boeing 748 s neupřesněným počtem cestujících na palubě vlétlo do maďarského vzdušného prostoru v 10:29 SEČ, nenavázalo ale spojení s řízením letového provozu. Do Maďarska přiletělo ze Slovenska, na svou cestu ale vyrazilo ze Spojených států a namířeno mělo do Bahrajnu.

Nakonec se dispečerům podařilo s letadlem navázat spojení, a piloti původem švédských stíhaček, které používá i české letectvo, se mohli vrátit na leteckou základnu v Kecskemétu ve středním Maďarsku. Boeing pokračoval na své cestě na Blízký východ, uvedlo v prohlášení maďarské ministerstvo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud