Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama v maďarském vzdušném prostoru: Letadlo se nehlásilo, nahánět ho musely gripeny

Drama v maďarském vzdušném prostoru: Letadlo se nehlásilo, nahánět ho musely gripeny

Stíhačky JAS-39 Gripen musely dnes ráno nakrátko vzlétnout z letecké základy v Kecskemétu poté, co ze Slovenska do maďarského vzdušného prostoru vstoupilo letadlo, aniž by navázalo spojení s letovými dispečery. S odvoláním na ministerstvo obrany o tom dnes informovala agentura MTI. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o planý poplach.

Letadlo Boeing 748 s neupřesněným počtem cestujících na palubě vlétlo do maďarského vzdušného prostoru v 10:29 SEČ, nenavázalo ale spojení s řízením letového provozu. Do Maďarska přiletělo ze Slovenska, na svou cestu ale vyrazilo ze Spojených států a namířeno mělo do Bahrajnu.

Nakonec se dispečerům podařilo s letadlem navázat spojení, a piloti původem švédských stíhaček, které používá i české letectvo, se mohli vrátit na leteckou základnu v Kecskemétu ve středním Maďarsku. Boeing pokračoval na své cestě na Blízký východ, uvedlo v prohlášení maďarské ministerstvo.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1