Erupce sopky v Guatemale: Mrtvých přibývá, identifikaci ztěžují zuhelnatělé ostatky těl | info.cz

Články odjinud

Erupce sopky v Guatemale: Mrtvých přibývá, identifikaci ztěžují zuhelnatělé ostatky těl

Erupce sopky Volcán de Fuego (ohnivý vulkán) v Guatemale má už na svědomí 69 lidských životů a úřady se obávají, že počet obětí dál poroste s postupným prozkoumáváním postižených oblastí. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na sdělení šéfa Národního forenzního ústavu Fanuela Garcíu.

Záchranáři dál pročesávají osídlené oblasti a během posledních hodin objevili další zuhelnatělé ostatky lidí. Právě takovýto stav těl ztěžuje identifikaci obětí. Podle Garcíi se zatím podařilo zjistit totožnost jen 17 mrtvých.

Jeden z nejaktivnějších vulkánů ve Střední Americe v neděli explodoval a začal neuvěřitelně rychle do okolí chrlit lávu a kouř. Brzy se široká oblast, včetně části hlavního města Guatemaly, pokryla vrstvou těžkého popela. Nejvíce postižené jsou osady Los Lotes a El Rodeo.

Registrováno je několik stovek zraněných lidí. Mluvčí koordinačního úřadu pro katastrofy David de León k tomu podle agentury AFP řekl, že doposud je v nemocnicích registrováno 46 osob, stav většiny z nich je přitom vážný. Ředitel úřadu Sergio Cabañas dodal, že řada lidí je nezvěstná, jejich přesný počet ale není znám.

Z vesnic a osad v ohroženém okolí soptícího vulkánu bylo doposud urychleně evakuováno více než 4500 obyvatel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud