Exploze v zábavním parku v Petrohradu zranila několik lidí. Podle úřadů to byl pokus o vraždu | info.cz

Články odjinud

Exploze v zábavním parku v Petrohradu zranila několik lidí. Podle úřadů to byl pokus o vraždu

V supermarketu petrohradského zábavního centra večer explodovalo podomácku vyrobené výbušné zařízení. Je hlášeno deset zraněných, kteří byli hospitalizováni, život nikoho z nich není ohrožen. Desítky lidí byly evakuovány. Úřady už zahájily vyšetřování a případem se zabývají jako pokusem o vraždu.

Podle SK, což je ruská obdoba americké FBI, výbuch nastal v 18:30 místního času (16:30 SEČ) v supermarketu Křižovatka. Ten je umístěn v přízemí zábavního centra Gigant Hall.

"V obchodním centru se ozval výbuch o síle 200 gramů TNT podomácku vyrobeného zařízení naplněného destruktivními prvky," sdělila médiím mluvčí Vyšetřovacího výboru Světlana Petrenková. Dodala, že vyšetřovatelé zatím nevylučují žádnou verzi události, tedy ani terorismus.

Šéf oddělení SK v Petrohradě Alexandr Klaus uvedl, že po výbuchu bylo do nemocnic převezeno deset lidí. Dodal, že nikdo z nich není v ohrožení života. Podrobnosti o povaze zranění zatím úřady nesdělily.

Vyšetřovatelé poukázali mimo jiné na to, že po výbuchu nenásledoval požár. Způsobené škody zřejmě nejsou nijak velké, konstrukce budovy komplexu není podle dosavadních zjištění ohrožena.

Ruská státní televize RT oznámila, že z budovy bylo evakuováno přes 50 lidí. V okamžiku exploze se v centru nacházelo několik stovek lidí. Na místo se sjelo množství policejních aut, vozy záchranné služby a rovněž hasiči.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud