Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády

Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil výkon republikánů v úterních volbách za fantastický úspěch. Republikáni podle amerických médií udrží většinu v Senátu, přišli ale o většinu ve Sněmovně reprezentantů, ve které budou nově dominovat demokraté. V sérii dalších tweetů prezident zveřejnil komentáře jiných autorů, které hlavu státu vychvalují.

„Dnes v noci fantastický úspěch. Díky všem!“ napsal Trump v reakci na sčítání hlasů.

Republikáni, kteří dosud ovládali obě komory Kongresu, ztratili většinu ve Sněmovně reprezentantů. To Trumpovi zkomplikuje poslední dva roky jeho čtyřletého mandátu.

Později prezident na twitteru zveřejnil komentáře dvou politických komentátorů, které jej vychvalují.

„Stalo se jen pětkrát v posledních 105 letech, že úřadující prezident získal ve volbách křesla v Senátu. Pan Trump má kolem sebe kouzlo. Tomuhle chlapíkovi kouzlo leze z uší,“ napsal komentátor Ben Stein v úryvku, který prezident zveřejnil na svém twitteru, aniž se zmínil o vítězství demokratů ve Sněmovně reprezentantů. „Republikáni mají neuvěřitelné štěstí, že ho mají... Všechno je to založené na Trumpově kouzlu - Trump je okouzlující muž,“ napsal dál Stein v úryvku, který se objevil na Trumpově twitteru.

Další pochvalný výrok na prezidentovu adresu, kterou Trump zveřejnil na sociální síti, pronesl David Asman z Fox News. „Pomyslete na to, jak se jeho pozice u republikánů zlepší - vzhledem ke všem těm kandidátům, kteří dnes večer vyhráli. Uvědomují si, jak důležitý (prezident) je, kvůli tomu, co všechno pro ně během kampaně udělal. Vděčí mu za svou politickou kariéru,“ uvedl podle prezidentova twitteru Asman.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867