Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády | info.cz

Články odjinud

Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil výkon republikánů v úterních volbách za fantastický úspěch. Republikáni podle amerických médií udrží většinu v Senátu, přišli ale o většinu ve Sněmovně reprezentantů, ve které budou nově dominovat demokraté. V sérii dalších tweetů prezident zveřejnil komentáře jiných autorů, které hlavu státu vychvalují.

„Dnes v noci fantastický úspěch. Díky všem!“ napsal Trump v reakci na sčítání hlasů.

Republikáni, kteří dosud ovládali obě komory Kongresu, ztratili většinu ve Sněmovně reprezentantů. To Trumpovi zkomplikuje poslední dva roky jeho čtyřletého mandátu.

Později prezident na twitteru zveřejnil komentáře dvou politických komentátorů, které jej vychvalují.

„Stalo se jen pětkrát v posledních 105 letech, že úřadující prezident získal ve volbách křesla v Senátu. Pan Trump má kolem sebe kouzlo. Tomuhle chlapíkovi kouzlo leze z uší,“ napsal komentátor Ben Stein v úryvku, který prezident zveřejnil na svém twitteru, aniž se zmínil o vítězství demokratů ve Sněmovně reprezentantů. „Republikáni mají neuvěřitelné štěstí, že ho mají... Všechno je to založené na Trumpově kouzlu - Trump je okouzlující muž,“ napsal dál Stein v úryvku, který se objevil na Trumpově twitteru.

Další pochvalný výrok na prezidentovu adresu, kterou Trump zveřejnil na sociální síti, pronesl David Asman z Fox News. „Pomyslete na to, jak se jeho pozice u republikánů zlepší - vzhledem ke všem těm kandidátům, kteří dnes večer vyhráli. Uvědomují si, jak důležitý (prezident) je, kvůli tomu, co všechno pro ně během kampaně udělal. Vděčí mu za svou politickou kariéru,“ uvedl podle prezidentova twitteru Asman.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud