Články odjinud

Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády

Fantastický úspěch! Trumpa výsledek voleb potěšil, na Twitteru sdílí oslavné tirády

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil výkon republikánů v úterních volbách za fantastický úspěch. Republikáni podle amerických médií udrží většinu v Senátu, přišli ale o většinu ve Sněmovně reprezentantů, ve které budou nově dominovat demokraté. V sérii dalších tweetů prezident zveřejnil komentáře jiných autorů, které hlavu státu vychvalují.

„Dnes v noci fantastický úspěch. Díky všem!“ napsal Trump v reakci na sčítání hlasů.

Republikáni, kteří dosud ovládali obě komory Kongresu, ztratili většinu ve Sněmovně reprezentantů. To Trumpovi zkomplikuje poslední dva roky jeho čtyřletého mandátu.

Později prezident na twitteru zveřejnil komentáře dvou politických komentátorů, které jej vychvalují.

„Stalo se jen pětkrát v posledních 105 letech, že úřadující prezident získal ve volbách křesla v Senátu. Pan Trump má kolem sebe kouzlo. Tomuhle chlapíkovi kouzlo leze z uší,“ napsal komentátor Ben Stein v úryvku, který prezident zveřejnil na svém twitteru, aniž se zmínil o vítězství demokratů ve Sněmovně reprezentantů. „Republikáni mají neuvěřitelné štěstí, že ho mají... Všechno je to založené na Trumpově kouzlu - Trump je okouzlující muž,“ napsal dál Stein v úryvku, který se objevil na Trumpově twitteru.

Další pochvalný výrok na prezidentovu adresu, kterou Trump zveřejnil na sociální síti, pronesl David Asman z Fox News. „Pomyslete na to, jak se jeho pozice u republikánů zlepší - vzhledem ke všem těm kandidátům, kteří dnes večer vyhráli. Uvědomují si, jak důležitý (prezident) je, kvůli tomu, co všechno pro ně během kampaně udělal. Vděčí mu za svou politickou kariéru,“ uvedl podle prezidentova twitteru Asman.

 

Články odjinud