Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FBI chce vyslechnout tři ruské oligarchy. Kvůli volební kampani Donalda Trumpa

FBI chce vyslechnout tři ruské oligarchy. Kvůli volební kampani Donalda Trumpa

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller, pověřený vyšetřit zásahy do prezidentské volební kampaně připisované Rusku, se rozhodl vyslechnout tři ruské oligarchy.

Jednoho z oligarchů podle CNN zadrželi agenti FBI při jeho nedávné návštěvě Ameriky. Když jeho soukromý letoun v New Yorku přistál, prohledala oligarchovi policie elektronická zařízení, která měl při sobě. Druhý ruský oligarcha byl rovněž v USA zadržen, i když není jasné, zda byl prohledán. Třetího vyzvala FBI k dobrovolnému pohovoru, muž se ale v USA neobjevil.

Vyšetřovatelé se podle CNN zajímali, zda bohatí Rusové neposkytli přímo či nepřímo peněžní dary na účet prezidenta Donalda Trumpa během jeho volební kampaně nebo při inauguraci. Podobnou praxi americké zákony zakazují.

Vyšetřování ruských miliardářů podle CNN svědčí o tom, že agresivní pátrání Muellerova týmu se zaměřuje na možný peněžní tok z Ruska do USA během volební kampaně v roce 2016. Může jít o ruské investice do společností, analytických firem nebo politických akčních výborů, které pak předávají dary kandidátům. Případně by podle CNN mohlo jít o nastrčené osoby s americkým občanstvím, jejichž prostřednictvím by ruské finance do amerických voleb směřovaly.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1