FBI chce vyslechnout tři ruské oligarchy. Kvůli volební kampani Donalda Trumpa | info.cz

Články odjinud

FBI chce vyslechnout tři ruské oligarchy. Kvůli volební kampani Donalda Trumpa

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller, pověřený vyšetřit zásahy do prezidentské volební kampaně připisované Rusku, se rozhodl vyslechnout tři ruské oligarchy.

Jednoho z oligarchů podle CNN zadrželi agenti FBI při jeho nedávné návštěvě Ameriky. Když jeho soukromý letoun v New Yorku přistál, prohledala oligarchovi policie elektronická zařízení, která měl při sobě. Druhý ruský oligarcha byl rovněž v USA zadržen, i když není jasné, zda byl prohledán. Třetího vyzvala FBI k dobrovolnému pohovoru, muž se ale v USA neobjevil.

Vyšetřovatelé se podle CNN zajímali, zda bohatí Rusové neposkytli přímo či nepřímo peněžní dary na účet prezidenta Donalda Trumpa během jeho volební kampaně nebo při inauguraci. Podobnou praxi americké zákony zakazují.

Vyšetřování ruských miliardářů podle CNN svědčí o tom, že agresivní pátrání Muellerova týmu se zaměřuje na možný peněžní tok z Ruska do USA během volební kampaně v roce 2016. Může jít o ruské investice do společností, analytických firem nebo politických akčních výborů, které pak předávají dary kandidátům. Případně by podle CNN mohlo jít o nastrčené osoby s americkým občanstvím, jejichž prostřednictvím by ruské finance do amerických voleb směřovaly.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud