FBI má tajnou nahrávku Trumpa. Prezident na ní chce penězi umlčet modelku Playboye | info.cz

Články odjinud

FBI má tajnou nahrávku Trumpa. Prezident na ní chce penězi umlčet modelku Playboye

Právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen dva měsíce před prezidentskými volbami v roce 2016 tajně nahrál debatu, na níž s Trumpem řeší peníze pro někdejší modelku Playboye, která tvrdí, že měla s byznysmenem poměr. V pátek o tom s odkazem na své zdroje informoval deník The New York Times. 

Nahrávku podle deníku letos při razii v kanceláři Cohena zabavila FBI. Prokurátoři vyšetřují Trumpova právníka kvůli možnému daňovému úniku a porušení zákonů v souvislosti s tím, že před prezidentskými volbami v roce 2016 vyplatil pornohvězdě Stormy Daniels, která se ve skutečnosti jmenuje Stephanie Cliffordová, 130 000 dolarů (2,6 milionu Kč), aby mlčela o noci s Trumpem. Americký prezident odmítá, že by s Cliffordovou spal. 

Podle deníku je nahrávka další indicií, která vrhá světlo do zákulisí prezidentské kampaně, když ukazuje, že se Trump zjevně snažil uhladit stopy po činech, které by mu mohly uškodit. 

McDougalová tvrdí, že měla poměr s Donaldem Trumpem v roce 2006 – krátce poté, co Trumpova manželka Melanie porodila syna Barrona. Příběh v závěrečné fázi předvolební kampaně prodala časopisu The National Enquirer, který jí vyplatil 150 tisíc dolarů (v přepočtu víc než 3 miliony korun). Článek ale nikdy nevyšel. McDougalová nyní tvrdí, že šlo pouze o snahu ji umlčet a požádala soud, aby smlouvu o exkluzivitě s vydavatelstvím zrušil. Vydavatelství, kterému šéfuje Trumpův přítel David Pecker tvrdí, že příběh McDougalové nezveřejnilo, protože ho nepovažovalo za věrohodný.  

Existenci nahrávky už potvrdil Trumpův právník Rudolph W. Giuliani, podle něhož však prezident neudělal nic špatného. Žádné peníze prý nakonec McDougalové nedal.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud