Fico nastoupil na noční do fabriky. Talentovaný začínající svářeč, píší o něm | info.cz

Články odjinud

Fico nastoupil na noční do fabriky. Talentovaný začínající svářeč, píší o něm

Slovenský premiér Robert Fico má za sebou noční směnu, kterou odpracoval v noci na dnešek v průmyslovém parku v Lozorně. Informují o tom slovenská média, podle nichž tak chtěl podpořit vyšší příplatky pro lidi, kteří pracují v noci, o víkendech a o svátcích.

Ficova vláda navrhuje zvýšit tyto příplatky od května příštího roku. Stoupnout by měly ze současných dvaceti na padesát procent minimální mzdy v eurech za hodinu, což představuje nárůst ze současných 50 eurocentů na 1,38 eura. Premiér věří, že návrh, na který hledí zaměstnavatelé nevraživě, parlament schválí, i když možná s určitými úpravami.

Předseda vlády se po skončení pracovní směny před novináři pochlubil, že stihl vyrobit téměř 500 svařených lišt do dveří aut, za což ho prý pochválil i šéf firmy Peter Žatkulák. "Pan premiér pracoval výborně, protože začátečníci vyrobí 300 až 350 obrobků. Pan premiér vyrobil 497 obrobků, což je slušný výkon na to, že to dělal poprvé v životě," citoval server tvnoviny.sk ředitele.

Práce je pro nejchudší jen způsob, jak přežít. Ani nechodí k volbám, říká Apolena Rychlíková autor: INFO.CZ

Ficův počin ale v některých médiích vyvolal i uštěpačné reakce. Jako například že Fico měl za tím pásem na noční možná zůstat.

"Snaha o zvýšení ceny práce, obzvlášť v noci, je chvályhodná věc. Odpracováním noční směny ale pro dosažení tohoto cíle premiér neudělal nic. Ochotnické divadýlko pro média by měl nahradit plněním slibů," uvádí komentář na serveru aktuality.sk.

"Je nesmírně krásné, že máme takového talentovaného začínajícího svářeče, který vyrobí 497 obrobků, zatímco ostatní začátečníci jen 300 až 350. Robertovi Ficovi se však my, daňoví poplatníci skládáme na plat jako slovenskému premiérovi. Kdyby kvalitně pracoval a plnil své politické cíle přes den ve své funkci, nemusel by hrát divadlo na noční směně jako svářeč," dodal autor komentáře.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud