Fico se po vraždě novináře ocitl ve velkých problémech, končí první ministr | info.cz

Články odjinud

Fico se po vraždě novináře ocitl ve velkých problémech, končí první ministr

Vláda slovenského premiéra Roberta Fica se po vraždě novináře Jána Kuciaka ocitla ve velkých problémech. Fico čelí výzvám k odstoupení a zároveň z vlastního rozhodnutí končí ministr kultury Marek Maďarič. Ten patří k dlouhodobým kritikům situace ve vládní straně Směr a zastává se prezidenta Andreje Kisky. V nedávném rozhovoru dokonce Maďarič veřejně odsoudil útoky spolustraníků proti prezidentovi.

Ministr kultury rezignaci oznámil dnes ve 14:00. Na tiskové konferenci uvedl, že se nedokáže vyrovnat s tím, že za jeho působení byl zavražděn novinář. Na nohou je i opozice. „Nikdy nebyla mafie blíž k premiérovi, než dnes,“ řekl slovenským médiím šéf opoziční SaS Richard Sulík. Upozornil tak na poslední Kuciakův článek, který vyšel v noci na dnešek. V něm zavražděný novinář dokazuje, že italská mafie ´Ndrangheta má přímé napojení na slovenské politiky a pohybuje se i v těsné blízkosti Roberta Fica.

Sulík rovněž slovenského premiéra vyzval, aby do úterý odvolal policejního prezidenta Tibora Gašpara a ministra vnitra Roberta Kaliňáka. Pokud tak neučiní, opozice se údajně pokusí svrhnout premiéra a tím i celou Ficovu vládu. S podobnými požadavky vystoupil i Igor Matovič z hnutí OĽaNO a požádal Fica, aby přestal koordinovat vyšetřování.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud