Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FOTOGALERIE: Rabování a pouliční válka. Brazilské město kvůli stávce policistů zachvátilo násilí

FOTOGALERIE: Rabování a pouliční válka. Brazilské město kvůli stávce policistů zachvátilo násilí

Několikadenní násilnosti ve městě Vitória na jihovýchodě Brazílie nepřežilo přes sto lidí. Chaos vypukl potom, co policisté vstoupili do stávky za vyšší platy, na které stát s ekonomickými potížemi údajně nemá peníze. Vzápětí se začaly množit případy rabování. Podívejte se na pouliční válku a její následky ve fotogalerii.

„Platy se nezvýšily už sedm let. Je to tragédie, ale nikdo s námi nekomunikuje,“ uvedl před časem šéf policejních odborů. Vysvětlil, že policisté chtějí víc peněz i prostředky na lepší vybavení pro své riskantní povolání, a vstoupili proto do stávky.

Toho okamžitě využily gangy i různí zlodějíčci, kteří začali rabovat. Vláda proto do ulic města vyslala na 1 200 vojáků a členů vojenské policie, kteří se při svém postupu na nic neohlíželi. V ulicích jsou armádní vozy a školy nebo obchody zůstávají často zavřené. Vláda nově stávkujícím policistům pohrozila soudy, pokud protest neukončí.

České ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách zveřejnilo informaci, že českým občanům v těchto dnech nedoporučuje cestovat do města Vitória a při cestě do jiných částí státu Espírito Santo radí obezřetnost.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link