Články odjinud

Fronty v květinářstvích a parfumeriích. Rusové slavili MDŽ, ženám přál i Putin

Fronty v květinářstvích a parfumeriích. Rusové slavili MDŽ, ženám přál i Putin

Rusové se dnes tlačili v květinářstvích a parfumeriích, Rusky se vláčely s pohoštěním - Rusko zkrátka slavilo Mezinárodní den žen (MDŽ). Svátek si připomněly i ruské feministky a bojovnice proti sexuálnímu obtěžování. Oslavenkyním poblahopřál i prezident Vladimir Putin, který se právě uchází o čtvrtý mandát v čele státu. Ocenil zejména to, že právě ženy svou každodenní prací a péčí vytvářejí domov a vychovávají děti. 

"Jsme rádi, že existuje skvělý důvod, abychom znovu hovořili o naší obrovské úctě k vám, o okouzlení vaší krásou a něžností," řekl Putin v televizním projevu. "Víme, že ženské srdce je nejvěrnější, ženské odpuštění nejpronikavější a mateřská láska bezmezná. Vychovat dítě je štěstí a zodpovědnost," dodal šéf státu.

Komentátorka internetového listu Gazeta.ru si povšimla, kolik se 8. března na různých webech objeví návodů na dosažení ženského orgasmu během "svátečního sexu". Upozornila také, že ženy na MDŽ dostávají jako dárky drobnosti výrazně zaostávající za dary, které Rusky chystají mužům 23. února na Den obránce vlasti, chápaném všeobecně jako mužský svátek.

V Moskvě a Petrohradě si mimo oficiální oslavy připomněly svátek žen feministky a bojovnice proti násilí na ženách. Skupinu demonstrující bez úředního povolení v centru Moskvy policie zadržela a snažila se zjistit, kdo jejich akci financoval.

V Petrohradu se na zamrzlé řece Něvě sešly bojovné feministky, aby demonstrovaly za svobodu a rovnost. Nesly transparenty s nápisy "Chcípni, patriarcháte" a "Jsem hrdá feministka". Některé ženy podle petrohradského rozhlasu držely nad hlavou balonky potřené menstruační krví. Radnice akci povolila, policisté nezasáhli.

Svérázného dárku se dnes ruským ženám dostalo od poslance Státní dumy Leonida Sluckého, který se v minulých dnech ocitl uprostřed skandálu kvůli údajně hrubému chování vůči reportérkám ruských a zahraničních médií. Sluckij měl jedné z nich navrhovat milenecký poměr a údajně ji i osahával.

Poslanec dosud jakékoli provinění odmítal a hrozil žalobou. Dnes na facebooku napsal, že prosí za odpuštění všechny, kterým "záměrně nebo bezděčně" způsobil nepříjemnost. "Nebyl to zlý úmysl," napsal Sluckij.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud