Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Bouřlivá Etna. Nejvyšší činná sopka v Evropě znovu chrlí lávu, nabízí neuvěřitelnou podívanou

GALERIE: Bouřlivá Etna. Nejvyšší činná sopka v Evropě znovu chrlí lávu, nabízí neuvěřitelnou podívanou

Italská sopka Etna se znovu probudila k životu, od včerejšího večera chrlí popel a lávu. Erupce je podle odborníků poměrně klidná, fontána vyvržené lávy ale nabízí spektakulární pohled. 

Erupce je dobře viditelná pro obyvatele Katánie a Taorminy. V nynější fázi nepředstavuje pro lidi nebezpečí a nehrozí ani hmotné škody, uvedl server Ragusanews.

 

Pozoruhodná podívaná tak láká místní i turisty, kteří se na sociálních sítích předhání ve zveřejňování fotek a videí. Cesta na místo pro ně nijak komplikovaná není, provoz na mezinárodním letišti v Katánii úřady kvůli sopce nijak omezovat nemusely.

Etna je v Evropě nejvyšší činnou sopkou a zároveň druhým nejmohutnějším vulkánem. Její výška podle měření z roku 2009 dosahovala 3329 metrů nad mořem.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link