GALERIE: Grafitti z Betléma. Propaganda, stesk a odboj na zdi, která Palestince dělí od Izraele | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Grafitti z Betléma. Propaganda, stesk a odboj na zdi, která Palestince dělí od Izraele

GALERIE: Grafitti z Betléma. Propaganda, stesk a odboj na zdi, která Palestince dělí od Izraele

Klíče od domů, které si Palestinci odcházející z nynějšího Izraele, brali s sebou. Vzpomínky na příbuzné, kteří zemřeli ve střetech s izraelskými vojáky. Odkazy na muže, kteří se zapletli s terorem. Stesk po domově i bojovný slib Izraeli, že se Palestinci vrátí. Touha po vlastním státu, boji i míru. Moderní grafitti autorů z celého světa, kteří přijeli Palestince z nejrůznějších pohnutek podpořit. Propaganda, politika, nadsázka, sebelítost, patos i humor. Nyní dokonce i cosi jako angažovaný turistismus – viz hotel „s nejošklivějším výhledem na světě“, který stvořil britský streetartový umělec Banksy. To vše přímo na (v případě hotelu u) separační zdi, která odděluje palestinský Betlém od Izraele. Většina grafitti pochází z uprchlického tábora Aida. Podívejte se na ně v galerii INFO.cz. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.