Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Školákem pod vojenským dohledem. Podívejte se, jak vypadá běžný den v horké zóně u KLDR

GALERIE: Školákem pod vojenským dohledem. Podívejte se, jak vypadá běžný den v horké zóně u KLDR

Tehdejší americký prezident Bill Clinton nazval toto místo při své návštěvě v roce 1993 „tím nejhorším na světě“. V demilitarizované zóně, která od roku 1951 odděluje Severní a Jižní Koreu, by chtěl žít jen málokdo. Obě země sice v roce 1953 podepsaly příměří, mírovou smlouvu už nikoliv, takže jsou technicky stále ve válce. Pásmo, které má jen něco kolem dvou kilometrů na obě strany hranice, je tak ožehavou zónou, na jejíž dostřel mají obě země rozmístěn svůj arzenál. Některé jihokorejské děti však v tomto nehostinném prostředí tráví každý den. Leží tu totiž škola, kde si plní základní školní docházku. Podívejte se, jak vypadá jejich běžný den.   

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1