Guatemalské sirotčince hrůzy: Děti v nich bijí a zneužívají, našli je zavřené v klecích | info.cz

Články odjinud

Guatemalské sirotčince hrůzy: Děti v nich bijí a zneužívají, našli je zavřené v klecích

Guatemalské sirotčince hrůzy: Děti v nich bijí a zneužívají, našli je zavřené v klecích
 

Děti v sirotčincích v Guatemale jsou často fyzicky zneužívány a týrány, některé z nich drží v klecích. Vyplývá to ze zprávy skupiny bojující za lidská práva Disability Rights International (DRI), o níž dnes informovala organizace Thomson Reuters Foundation. „Závažné a všudypřítomné týrání“ zaznamenali odborníci ve 13 soukromých i státních ústavech.

V Guatemale žije ve 40 státních i soukromých sirotčincích bezmála pět tisíc dětí. Mnohé z nich přitom mají alespoň jednoho rodiče, který je však tak chudý, že se o dítě není schopen starat.

Strašlivé podmínky odhalili experti například v soukromém zařízení ve městě Antigua v centrální Guatemale. „Našli jsme 175 dětí s oholenými hlavami, přivázané k invalidním vozíkům nebo kovovým zábradlím nebo držené v klecích,“ uvedl šéf organizace DRI Eric Rosenthal.

Guatemalské sirotčince často financují dobrovolníci z amerických náboženských skupin a mezinárodních neziskových organizací. Podle Rosenthala tak putují do země enormní částky, které však reálně nepokrývají potřeby sirotků.

Nebezpečné podmínky, kterým jsou děti v guatemalských ústavech vystaveny, potvrzuje i incident z loňské roku, při němž během požáru ve státním sirotčinci tragicky zahynulo 41 dívek. Skupina byla údajně za trest za pokus o útěk zamčena ve třídě, ve snaze přivolat pomoc dívky zapálily matrace.

Ochránci lidských práv nyní pátrají po místech pobytů dětí, které požár přežily. „Úřady tvrdí, že utekly. My se ale obáváme, že mohly být prodány“ k sexuálnímu zneužití, uvedl Rosenthal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud