Hackeři krátce před Trumpovou inaugurací ochromili americké úřady. Z provozu vyřadili i kamery | info.cz

Články odjinud

Hackeři krátce před Trumpovou inaugurací ochromili americké úřady. Z provozu vyřadili i kamery

Spojené státy obvinily dva rumunské občany z hackerských útoků na policejní počítače a kamery ve Washingtonu. Informovalo o tom dnes podle agentury Reuters americké ministerstvo spravedlnosti.

Podle jeho prohlášení dva Rumuni Mihai Alexandru Isvanca a Eveline Cišmaruová napadali v náhodném režimu bezpečnostní washingtonské policejní kamery a také několik počítačů. Bylo to mezi 9. a 12. lednem, tedy krátce před inaugurací prezidenta Donalda Trumpa.

Oba Rumuni byly podle amerického ministerstva zatčeni 15. prosince v Rumunsku.

Podle informací, jež získala stanice CNN, se páru podařilo odpojit 123 bezpečnostních kamer na čtyři dny. Používali podle vyšetřovatelů počítačový kód, který kamery zablokoval. Cílem Rumunů bylo podle těchto zdrojů získat peníze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud