Hrdina z Londýna. Umírajícího policistu zachraňoval i britský politik, kterému teroristé zavraždili bratra | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrdina z Londýna. Umírajícího policistu zachraňoval i britský politik, kterému teroristé zavraždili bratra

Hrdina z Londýna. Umírajícího policistu zachraňoval i britský politik, kterému teroristé zavraždili bratra

Britský tajemník pro záležitosti Blízkého východu Tobias Ellwood osobně pomáhal při záchraně policisty, kterého u britského parlamentu smrtelně zranil terorista. Z muže se stal rázem hrdina a média oslavují jeho rozhodnou akci, i když nakonec neskončila úspěšnou záchranou.

 

Ellwood v obleku a kravatě poskytl zraněnému první pomoc. Provedl srdeční masáž a snažil se ho oživit dýcháním z úst do úst před příjezdem zdravotníků. Policista na následky bodných ran nakonec přesto zemřel.

Ellwooda, který je zároveň poslancem za Konzervativní stranu, označila v titulku za hrdinu na svém webu i stanice BBC. Ta také připomněla, že bývalému vojenskému důstojníkovi zahynul bratr při teroristickém útoku islamistů na ostrově Bali v roce 2002.

Při středečním útoku v Londýně zemřeli kromě policisty ještě další tři lidé a útočník. Ten nejdřív najel do davu autem na Westminsterském mostě, další lidi zranil u parlamentu, kde narazil do zdi a následně pobodal policistu. 40 dalších lidí je zraněno.

 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.