Indonéská Surabaya jako nový cíl atentátníků: Na policii i civilisty mířili druhý den v řadě | info.cz

Články odjinud

Indonéská Surabaya jako nový cíl atentátníků: Na policii i civilisty mířili druhý den v řadě

Druhé největší indonéské město Surabaya dnes opět zažilo útok ozbrojenců s výbušninami. Jeho cílem byla policejní stanice a zasaženo bylo několik policistů i civilistů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na mluvčího místní policie. Zatím není známo, kolik lidí útočníci zranili či zda někoho zabili.

Mluvčí policie uvedl, že k policejní stanici přijely na motocyklu dvě osoby, z nichž jedna byla žena. "V tom okamžiku nastala exploze," popsal událost mluvčí.

Ve městě Surabaya na ostrově Jáva se v neděli odehrály tři pumové útoky na kostely. Sebevražední útočníci, mezi nimiž byli i mladiství, pocházeli z jedné rodiny. Dva synové ve věku 18 a 16 použili při prvním útoku motocykl, matka se dvěma dcerami, starými 12 a devět let, spáchala druhý atentát a otec rodiny nakonec odpálil bombu v autě. Vedle šestičlenné rodiny při útocích zahynulo dalších sedm lidí.

 

Policie informovala, že rodina se do Indonésie vrátila ze Sýrie. K činu se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), v prohlášení ale uvedla, že útočníci byli tři, a nezmínila účast dětí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud