Inferno na italské dálnici. Při obří explozi umírali lidé a zraněných je přes 60. Poškodila i most | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Inferno na italské dálnici. Při obří explozi umírali lidé a zraněných je přes 60. Poškodila i most

Inferno na italské dálnici. Při obří explozi umírali lidé a zraněných je přes 60. Poškodila i most

Poblíž letiště v italské Bologni se dnes srazily dva nákladní vozy, z nichž jeden vezl cisternu s hořlavými látkami. Podle nové policejní bilance nehodu, která vyvolala velký požár, nepřežili tři lidé a přes 60 lidí bylo zraněno, uvedla agentura ANSA. Zranění 14 lidí jsou vážná.

Na dálničním mostě se srazil kamion převážející auta s nákladním vozem s cisternou. Část nadjezdu se zřítila. Po silné explozi následoval požár, který se rozšířil na prodejnu automobilů pod mostem a tam následně explodovalo několik aut.

Informace sdílené na sociálních sítích hovoří o dopravní nehodě a velkém požáru v oblasti Borgo Panigale, která se nachází na západním okraji města.

ANSA oznámila, že některé z raněných lidí zasáhly trosky odlétávající od silného požáru, který vyvolal následné exploze nejméně deseti automobilů.

Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách. Podle zdrojů italské agentury snahu hasičů požár uhasit ztěžuje vedro panující na místě. K hašení byl povolán také vrtulník.

ANSA uvádí, že most nad křižovatkou dálnic A1 a A14 se částečně zřítil. Doprava v obou směrech tamní dálnice byla zastavena. Podle policie exploze ovlivnila dopravu nejen na dálnici, ale i v Borgo Panigale.

Další fotografie na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.