INFOGRAFIKA DNE: Přitahují syrské uprchlíky i politiky. Uznají USA Golany jako součást Izraele? | info.cz

Články odjinud

INFOGRAFIKA DNE: Přitahují syrské uprchlíky i politiky. Uznají USA Golany jako součást Izraele?

INFOGRAFIKA DNE: Přitahují syrské uprchlíky i politiky. Uznají USA Golany jako součást Izraele?
 

Golanské výšiny se opět ocitly v centru mediálního zájmu. Probíhá zde další humanitární katastrofa syrské války. Ke strategicky důležitému území, jehož většinu Izrael v roce 1967 anektoval, přicházejí uprchlíci z rebelujících syrských regionů na jihozápadě země, které sem vyhnalo ruské bombardování. Izraelští vojáci mají rozkaz nepouštět Syřany do země, za hranice dodávají alespoň humanitární materiál. Je ho třeba, u jordánské a izraelské hranice nyní přežívá jistě více než sto tisíc běženců, obvykle celých rodin.

Golany se dostaly do titulků novin i kvůli izraelské snaze přimět Spojené státy, aby toto území uznaly za součást Izraele, tedy nikoli okupované území Sýrie, které židovský stát spravuje. Nynější americká administrativa je Izraeli velmi nakloněná a lze proto očekávat, že Washington k tomuto kroku brzy přistoupí. Po květnovém přestěhování ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma by šlo o další proizraelské gesto. 

Další infografiky dne si můžete prohlédnout zde >>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud