INFOGRAFIKA: Obávaný dravec moří. Podívejte se, jak má nový americký torpédoborec rozsévat zkázu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

INFOGRAFIKA: Obávaný dravec moří. Podívejte se, jak má nový americký torpédoborec rozsévat zkázu

INFOGRAFIKA: Obávaný dravec moří. Podívejte se, jak má nový americký torpédoborec rozsévat zkázu
 

Americké námořnictvo nedávno převzalo druhý torpédoborec třídy Zumwalt. Nese jméno Michaela Monsoora, vojáka, který v Iráku vlastním tělem zakryl granát a zachránil kamarády. Stavba supermoderní lodě přišla na pět miliard dolarů. Je největší a nejsofistikovanější svého druhu. Co dovede? Podívejte se na infografiku.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.