Články odjinud

Irácká armáda zaútočila na Islámský stát v Sýrii. Podruhé za čtrnáct dnů

Irácká armáda zaútočila na Islámský stát v Sýrii. Podruhé za čtrnáct dnů

Irácké letectvo bombardovalo pozice radikálů z Islámského státu (IS) v Sýrii. Oznámil to dnes irácký premiér Hajdar Abádí. Jde o druhý irácký útok na pozice IS za čtrnáct dní.

V prohlášení Abádího úřadu se uvádí, že letectvo zaútočilo na místa využívaná velením IS jižně od vesnice Dušajša. Jde o pouštní oblast ve východní provincii Hasaká, kde proti IS bojuje arabsko-kurdská koalice.

Abádí minulý týden před novináři řekl, že irácká armáda bude pokračovat v útocích na IS mimo irácké území. V Iráku porážku této teroristické skupiny Abádí ohlásil loni v prosinci. Bojovníci IS se stáhli do západního Iráku, k syrské hranici.

Irácká armáda podnikla nálet na pozice IS v Sýrii také 19. dubna a o život při něm přišlo podle iráckých zdrojů 36 radikálů. Tehdy byly cílem pozice IS v provincii Dajr az-Zaur, jež leží jižně od Hasaky a rovněž sousedí s Irákem.

Jak upozornila agentura Reuters, Irák má dobré vztahy se spojenci syrské vlády, Íránem a Ruskem, stejně jako s koalicí, jíž velí USA a která stejně jako Írán a Rusko operuje v Sýrii.

 

Články odjinud