Články odjinud

Irák zasáhlo silné zemětřesení. Jsou mrtví a desítky zraněných, otřásal se i Bagdád

Irák zasáhlo silné zemětřesení. Jsou mrtví a desítky zraněných, otřásal se i Bagdád

Irák zasáhlo silné zemětřesení. Zhruba 100 kilometrů jihovýchodně od města Sulajmáníja otřesy dosáhly síly 7,3 stupně, oznámila americká geologická služba USGS. Mrtvých jsou desítky.

Podle iráckých meteorologů zemětřesení postihlo velkou část země, včetně hlavního města Bagdádu, kde mělo sílu 6,5 stupně a způsobilo škody.

Podle korespondenta katarské al-Džazíry Imrana Khana se v irácké metropoli zastavil provoz a budovy se třásly. „Bagdád není na zemětřesení zvyklý, když lidé začali vybíhat na ulice, byl na nich vidět šok,“ říká. „Nejdřív jsem si myslel, že šlo o explozi. Když to ale pokračovalo – déle než minutu – došlo mi, že jde o zemětřesení,“ dodává.

Fotografie údajně pocházející z iráckého Kurdistánu zachycuje muže u trosek většího domu. Z oblastí poblíž epicentra přicházejí zprávy o desítkách zraněných a mrtvých.

Zemětřesení bylo cítit i v sousedním Íránu, napsala agentura Reuters. Podle BBC tam v několika vesnicích otřesy způsobily škody a odstřihly je od elektřiny. Zaznamenali ho i lidé v Turecku.

Mapa oblasti zasažené zemětřesenímMapa oblasti zasažené zemětřesenímautor: USGS

 

Články odjinud