„Islámský terorismus je největší zkouškou,“ přiznává v novoročním projevu Merkelová | info.cz

Články odjinud

„Islámský terorismus je největší zkouškou,“ přiznává v novoročním projevu Merkelová

Na veřejnost se dostal text novoročního projevu spolkové kancléřky Angely Merkelové, který zazní dnes večer. Žena stojící v čele Německa se v něm se zvýšenou pozorností věnuje problematice islamismu v návaznosti na předvánoční útok na vánoční trh na berlínském náměstí Breitscheidplatz.

Podle slov německé předsedkyně vlády dělá stát maximum pro to, aby byli jeho občané v bezpečí před islamisty. Terorismus a džihád Angela Merkelová označila za největší zkoušku, kterou její země v současnosti prochází.

„Nejtěžší zkouškou je bezpochyby islamistický terorismus, který má řadu let na mušce i nás Němce,“ uvádí Merkelová ve svém projevu. „Je obzvlášť trpké a odporné, když teroristické útoky páchají lidé, kteří v naší zemi údajně hledají ochranu,“ dodává.

Merkelová v projevu rovněž upozorňuje, že je v zájmu Německa hrát vedoucí roli při řešení celoevropských problémů. Evropská unie by se nicméně podle kancléřky měla jako celek soustředit zejména na to, co dokáže skutečně řešit lépe než jednotlivé státy.

Merkelová v projevu také poukazuje na dobrý stav německé ekonomiky. „Ještě nikdy nemělo práci tolik lidí, jako dnes. Naše podniky si převážně stojí dobře. Náš hospodářský úspěch nám dává možnost posílit sociální systém a pomoci těm, kteří to potřebují,“ uvádí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud