Ivanka je „blbá jak poleno“, Trump se v Bílém domě bojí. 10 nejvýbušnějších odhalení jeho exporadce | info.cz

Články odjinud

Ivanka je „blbá jak poleno“, Trump se v Bílém domě bojí. 10 nejvýbušnějších odhalení jeho exporadce

Kniha spisovatele Michaela Wolffa o Trumpově administrativě „Fire and Fury: Inside the Trump White House“ (Oheň a hněv: Uvnitř Trumpova Bílého domu), se ještě ani nedostala na pulty knihkupectví a z Bílého domu již zní hrozby žalob. Není divu. Kniha je totiž napěchována „jobovkami“, které z Trumpovy rodiny dělají spíše cíl posměchu, než úctyhodnou famiílii vedoucí USA ke světlým zítřkům. Dcera Trumpa Ivanka je údajně blbá jak poleno, prezident se prý v Bílém domě bojí a odmítl jmenovat vysokého úředníka jen proto, že ten nosil knír. Jaké jsou podle serveru CNN a Financial Times další výbušné pasáže knihy, které má mj. na svědomí bývalý hlavní stratég prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon

1. Ivanka Trumpová je blbá jako poleno, tvrdí Bannon. Není to poprvé, co se do oblíbené dcery Donalda Trumpa bývalý stratég strefil - již dříve vůči ní měl narážky, které však formuloval o poznání diplomatičtěji. Tisková mluvčí Trumpové jeho komentář odmítla komentovat.

2. Bývalý realitní magnát a současný vládce Bílého domu podle Bannona odmítnul jmenovat Johna Boltona svým bezpečnostním poradcem jen proto, že ten si pěstoval knír. „Jeho knír byl problém, na tu roli nevypadá,“ cituje Bannon Trumpa. 

3. Trumpovi se jeho vlastní inaugurace hrubě nelíbila. Štvalo ho, že se média věnovala i jiným politikům a celebritám, kteří na událost dorazili, nebyl spokojený s ubytováním a navíc byl rozhádaný se svou manželkou Melanií. Celý den tak z jeho tváře nezmizel naštvaný obličej, který jeho spolupracovníci překřtili na „golfový výraz“: Naštvaný a brblající, shrbená ramena, smrštěné obočí a našpulené rty.

4. Ve světě Donalda Trumpa je na prvním místě on, pak dlouho nic, a až pak ostatní. Bannon? vyjel prý jednou Trump po svém zeti Jaredu Kushnerovi. „To nebyl Bannonův nápad, byl můj. Bude to tak, jak chci já, ne jak říká Bannon.“

5. Donald Trump se podle knihy stravuje u McDonalda jen proto, že se bojí, že ho někdo chce otrávit. Do řetězce rychlého občerstvení nejraději chodí předem neohlášený.

6. Syn prezidenta Donald jednal protistátně, tvrdí bývalý hlavní stratég. Bannon naráží na schůzku prezidentova syna s ruskou právničkou Natalií Veselnickou, která mu údajně nabízela kompromitující materiály na Hillary Clintonovou. „I kdybyste si nemysleli, že takové jednání bylo protistátní, nepatriotické a srabské, což si já mimochodem myslím, tak měl zkrátka okamžitě zavolat FBI,“ tvrdí Bannon.

7. Bílý dům je pro prezidenta otravný a dokonce se jej trochu bojí. Během svých prvních dní, kdy byl v tradičním sídle prezidentů ubytovaný, si Trump objednal velký hamburger, dvě přídavné televizní obrazovky a ve svém pokoji (mají s Melanií oddělené pokoje) se zamknul. Způsobil tak mimojiné roztržku s tajnou službou, která si nárokovala do jeho pokoje okamžitý přístup.

8. Ivanka Trumpová - i přesto, že je údajně blbá jako poleno - podle Bannona doufá, že se jednou stane prezidentkou. Podle někdejšího Trumpova stratéga uzavřela se svým manželem Jaredem Kutcherem dohodu, podle které, pokud na to přijde, bude z rodiny ona tím, kdo bude na post amerického prezidenta kandidovat.

9. Trumpova volební manažerka Kellyanne Conwayová údajně během závěrečných dní Trumpovy kampaně hledala nová pracovní místa protože nevěřila, že by její šéf mohl uspět, tvrdí Bannonova kniha. 

10. Trump nechtěl do vlastní prezidentské kampaně investovat své peníze, což Bannon vnímal jako strukturální chybu kampaně. „Kandidát, který sám sebe nazýval miliardářem, nechtěl z vlastní kapsy utratit ani cent,“ stěžoval si Bannon.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud