Izrael poslal za mříže palestinskou básnířku. Prý podněcovala k násilí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Izrael poslal za mříže palestinskou básnířku. Prý podněcovala k násilí

Izrael poslal za mříže palestinskou básnířku. Prý podněcovala k násilí

Izraelský soud dnes poslal na pět měsíců do vězení palestinskou básnířku Dareen Tatourovou obviněnou z podněcování k násilí a terorismu na sociálních sítích. Informoval o tom izraelský list Haaretz. Žena obvinění odmítá.

Šestatřicetiletá básnířka byla zadržena v říjnu 2015 za publikaci několika příspěvků na facebooku a youtube. Zveřejnila například báseň nabádající Palestince, aby odolávali izraelské vládě. Od ledna 2016 strávila Tatourová dva roky v domácím vězení, než ji soud letos v květnu shledal vinnou z podněcování k násilí a terorismu.

"Očekávala jsem vězení a přesně to se stalo. Neočekávala jsem spravedlnost. Stíhání bylo od počátku politicky motivované, protože jsem Palestinka," komentovala verdikt Tatourová. Obvinění odmítá a tvrdí, že obžaloba vycházela z chybného překladu veršů z arabštiny.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.